Życie w rodzinie

Obawiam się, że jestem nie przygotowana, aby wychować dziecko, które urodziłam przed miesiącem. Wiem oczywiście, jak je karmić, kąpać i przewijać, ale nie mam pewności co do przyszłości. Jakie powinno być moje podejście do niego? Czy może mi Pan podać podstawowe zasady postępowania, które kierowałyby moimi rodzicielskimi staraniami przez pierwsze cztery lata życia mojego dziecka.

Pani pytanie przypomina mi przyjaciela, który przed laty leciał swoim jedno silnikowym samolotem w kierunku małego, wiejskiego lotniska. Przybył u schyłku dnia, gdy słońce znikało za górami i zanim wymanewrował, aby zająć pozycję do lądowania, nie mógł już dostrzec pod sobą zamglonego pola. Nie miał w swoim samolocie świateł, a na lotnisku nie było nikogo z obsługi. Okrążył lotnisko i próbował znowu lądować, ale ciemności stały się zupełnie nieprzeniknione. Przez dwie godziny latał samolotem wokół lotniska wiedząc, że kiedy wyczerpie się paliwo, czeka go pewna śmierć. Wówczas, gdy opanowała go jeszcze większa panika, zdarzył się cud. Ktoś na dole usłyszał ciągły warkot jego silnika i zrozumiał dramatyzm sytuacji. Ten dobry człowiek zaczął jeździć swoim samochodem wzdłuż pasa startowego z zapalonymi światłami, aby pokazać mojemu przyjacielowi położenie drogi lądowania, a następnie oświetlił ją reflektorami podczas lądowania samolotu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>