Zmiana głosu u nastolatka

Mam trzynaście i pól roku i nie zacząłem się jeszcze zmieniać. Jestem niższy i słabszy od większości moich kolegów. Ich glosy też są niższe niż mój. Jest to bardzo zawstydzające! INie mam jeszcze nawet włosów tam na dole! Czy coś jest ze mną nic w porządku’.’

Nie. Nic nie jest w porządku. Po prostu rozwijasz się według własnego rozkładu jazdy. Tak samo zdrowo jest dojrzewać później jak wcześniej i nie ma powodu do obaw o to. że nigdy nie staniesz się dojrzały. Poczekaj tylko spokojnie jeszcze rok czy dwa, a wówczas i ty zaczniesz zauważać u siebie różne zmiany. Mogę ci obiecać, że tak będzie. Jeśli mi nie wierzysz, przyjrzyj się wszystkim dorosłym wokół siebie. Czy są wśród nich tacy. którzy wyglądają jak dzieci? Oczywiście, że nie. Każdy prędzej czy później musi dojrzeć.

Rzecz jasna nigdy nie jest przyjemnie, kiedy koledzy się z czegoś śmieją, ale skoro wiesz, że w niedługim czasie staniesz się inny, może łatwiej będzie ci to znieść. Co najważniejsze, nie czuj się winny za to, że ktoś inny będzie się przez ciebie źle czuł, jeśli staniesz się dojrzały wcześniej niż on.

Czy mogę zadać Panu pytanie dotyczące seksu’.’ Chciałbym wiedzieć coś więcej na temat powstawania dzieci i o tym wszystkim, o czym mówi mój starszy brat.

To bardzo ważne pytanie i cieszę się. że je zadałeś. Gdy twoje ciało zacznie się zmieniać, zauważysz u siebie większe zainteresowanie osobami płci odmiennej. Ni stąd ni zowąd dziewczęta zaczynają się wydawać chłopcom wspaniałe, a chłopcy zaczynają być pociągający dla dziewcząt. Skąd wiem, że tak będzie? Jak mogę to tak dokładnie przewidzieć? Ponieważ seks stanie się wkrótce twoim apetytem. Jeśli nie jadłeś dziś rano śniadania, mogę przewidzieć, że o drugiej po południu będziesz głodny. Twoje ciało będzie domagało się pożywienia. Tak jest zbudowane. Znajdują się w nim substancje chemiczne, które wywołują w tobie uczucie głodu, jeżeli nie jadłeś.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>