Wyśmiewanie się z rówieśników

Moja reakcja byłaby następująca: „Chwileczkę! Jakim prawem którykolwiek z was mówi takie niegodziwe, nieuprzejme rzeczy do Hazel? Chcę wiedzieć, który z was jest tak doskonały, że reszta nie mogłaby się z niego pośmiać z jakiegoś powodu? Znam was wszystkich bardzo dobrze. Znam wasze domy, wasze wyniki w szkole i niektóre wasze osobiste sekrety. Czy chcielibyście, bym podzielił się tymi informacjami z klasą, abyśmy mogli pośmiać się z was, tak samo jak wy przed chwilą śmieliście się z Hazel? Mógłbym to zrobić! Mógłbym postarać się, byście chcieli wśliznąć się w jakąś dziurę i zniknąć. Ale posłuchajcie! Możecie się nie obawiać. Nigdy nie zrobię wam takiego wstydu. Dlaczego? Ponieważ to holi, gdy koledzy wyśmiewają się z kogoś. Boli nawet bardziej niż przebity palec u nogi, skaleczona ręka, czy użądlenie pszczoły.

„Chcę spytać tych z was, którzy tak dobrze bawili się kilka minut temu: Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek, by grupa dzieci w ten sam sposób wyśmiewała się z was? Jeśli nie, to trzymajcie się dzielnie. Któregoś dnia wam to się również zdarzy. Kiedyś powiecie coś głupiego… i będą was wytykać palcem i śmiać się w twarz. A kiedy to się zdarzy, chcę. żebyście przypomnieli sobie to, co zdarzyło się dzisiaj”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>