Wyczerpanie fizyczne u kobiet a ochota na seks

Nic ma nic niezwykłego w pani sytuacji. Wyczerpanie fizyczne odgrywa istotną rolę w odczuwanej przez wiele kobiet niezdolności do reagowania na seks i pani jest jedną z nich. W porze, kiedy matka zakończy swoje codzienne osiemnastogodzinne zmagania, zwłaszcza jeśli musiała uganiać się za jednym tub dwojgiem ambitnych maluchów, jej wewnętrzne światło przewodnie ledwo migocze i gaśnie. Gdy w końcu pada na łóżko, seks jawi się jej raczej jako obowiązek niż przyjemność. Jest to ostatni punkt na liście rzeczy „do zrobienia” na ten dzień. Głębokie stosunki płciowe zużywają wielkie ilości energii ciała i są poważnie skrępowane, kiedy zapasy tej energii zostały już wyczerpane, jednakże stosunek płciowy figuruje zwykle w planie dnia jako jego ostatnie zdarzenie. Jeśli seks jest ważny w małżeństwie, a wiemy wszyscy, że tak jest, wówczas na wyrażanie go należy przeznaczyć jakiś korzystny czas. Codzienna praca i czynności powinny kończyć się wcześnie wieczorem co pozwoli małżonkom udać się na spoczynek zanim będą całkowicie wyczerpani niekończącymi się zajęciami i obowiązkami.

Pamiętajmy o jednym: cokolwiek znajdzie się na końcu naszej hierarchii ważności będzie najprawdopodobniej robione niewłaściwie. W zbyt wielu rodzinach seks wlecze się na szarym końcu.

Mój mąż i ja nie rozmawiamy na temat seksu i to mnie frustruje. Czy jest to powszechny problem w małżeństwie? Tak, zwłaszcza dla tych, którzy w tej dziedzinie mają jakieś trudności. W małżeństwie, w którym seks stanowi problem jest nawet ważniejsze, by drzwi komunikacji były otwarte. Gdy współżycie płciowe podejmowane jest bez entuzjazmu i gdy stale wzrasta poczucie lęku, występuje tendencja do unikania jakichkolwiek napomknień na ten temat w codziennych rozmowach. Żaden z partnerów nie wie, jak poradzić sobie z problemem, więc milcząco godzą się na ignorowanie go. Nawet podczas stosunków płciowych nie rozmawiają ze sobą.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>