Wrogiem mężczyzny na półmetku jego życia jest praca

Drugim wrogiem mężczyzny na półmetku życia jest jego praca. Zazwyczaj odczuwa on wstręt do swojej pracy, czuje sięjak w pułapce w tym co robi. Wielu pracowników fizycznych i umysłowych żałuje, że nie mieli okazji studiować medycyny, prawa czy stomatologii. W niewielkim stopniu zdają sobie sprawę z tego, że lekarze, adwokaci czy dentyści często żałują, że nie wybrali sobie mniej odpowiedzialnych zawodów, o których mogliby zapomnieć wieczorem i podczas wekendu, zawodów, które nie oznaczają ciągłej groźby oskarżenia w sądzie o niewłaściwe leczenie, zawodów, które zostawiają czas na wypoczynek i hobby. Ten niepokój związany z pracą, występujący na wszystkich szczeblach drabiny społeczno-ekonomicznej, osiąga najwyższą intensywność w środku życia, kiedy to nowa świadomość ulotności życia sprawia, że mężczyźni nie chcą zmarnować ani jednego z pozostałych im dni. Z drugiej strony jednak mają mały wybór. Finansowe potrzeby ich rodzin zmuszają do dalszego zabiegania – o to, aby dzieci mogły pójść na studia, aby opłacić czynsz, aby utrzymać dotychczasową stopę życiową. W ten sposób ich uczucia są uwięzione w ciągle zaciskającej się obręczy.

Trzecim wrogiem, jakiego napotyka na swojej drodze mężczyzna w średnim wieku jest, proszę wierzyć lub nie, jego własna rodzina. Te burzliwe lata zwątpienia w siebie i introspekcji mogą ratalnie wpływać na małżeństwo. Mężczyzna w tym wieku często wpada w złość i przygnębienie, buntuje się przeciw swoim najbliższym. Nie znosi faktu, że żona i dzieci potrzebują go. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, oni wciąż żądają więcej pieniędzy niż może zarobić, a to z kolei jeszcze bardziej go denerwuje. Podczas gdy jest on skupiony nad własnym życiem i chce zaspokoić swoje osobiste potrzeby, każdy członek rodziny, jak mu się wydaje, czegoś od niego chce. Jest teraz psychicznie i finansowo odpowiedzialny nawet za swoich rodziców. Ma wielką ochotę po prostu uciec.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>