Wpływ horoskopów na inteligentnych ludzi

Jak Pan przypuszcza, dlaczego tak wielu inteligentnych i wykształconych ludzi chętnie postępuje za radą horoskopów, skoro astrologia jest tak bezpodstawna i nieuzasadniona? Wydaje się, że są trzy odpowiedzi na to pytanie.

– 1. W ostatnich latach w życiu wiciu ludzi, którzy kiedyś wierzyli w Boga powstała ogromna pustka duchowa. Teraz, gdy ich Bóg umarł, rozpaczliwie poszukują oni czegoś, co mogłoby Go zastąpić i nadać ich życiu jakieś znaczenie i cel. W związku z tym ktoś powiedział: „Przesąd to robak wydzielający się z grobu martwej wiary”. Innymi słowami, ludzie muszą mieć coś w co by wierzyli, toteż w sytuacji nieobecności sensownej wiary w Boga zaczynają polegać na nonsensownych przesądach.

– 2. Astrologia jest jedyną „religią”, która nie nakłada na swoich wyznawców żadnych zobowiązań. Nie musi się dla niej chodzić do kościoła, płacić dziesięciny, być jej posłusznym, opiewać jej chwałę, postępować dla niej moralnie i uczciwie czy poświęcać się dla niej. I z całą pewnością jej zwolennicy nie muszą nieść żadnego krzyża ani umierać z jej powodu.

Wszystko co trzeba robić to czytać i wierzyć słowom jej samozwańczych kapłanów w codziennych gazetach (lub można zapłacić dodatkową sumę za wyjątkowo ważny, przystosowany do potrzeb indywidualnych horoskop zaopatrzony w osobisty autograf komputera!).

– 3. Niemądrym byłoby niedocenianie Faktycznej siły kryjącej się za współczesnym zainteresowaniem astrologią jest ona najwyraźniej narzędziem samego szatana. Za każdym razem, gdy astrologowie właściwie przewidzą wydarzenia, dzieje się tak dzięki demonicznemu wglądowi największego bożego adwersarza.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>