W jakim wieku u kobiety pojawia się przekitanie?

„Oblężonej” w ten sposób kobiecie, która słaniając się wchodzi do gabinetu lekarskiego, żartobliwie przedstawia się jej stan jako „syndrom opadającej ręki”. Wskazuje ona na swoją lewą brew mówiąc: „Och! Głowa mi pęka z bólu, w uszach mam takie śmieszne dzwonienie, piersi mnie bolą i och! Mój żołądek mnie zabije, odczuwam też bóle w dolnej części kręgosłupa, bolą mnie pośladki i drga mi kolano”. I rzeczywiście jej ręka opada od czubka głowy aż na sam dół, do bolących stóp. Opowiadał mi niedawno pewien lekarz, że jego pielęgniarka próbowała wydobyć od takiej kobiety historię jej choroby, ale na każde pytanie o jakąkolwiek dolegliwość otrzymywała odpowiedź twierdzącą. Pacjentka utrzymywała, że ma wszystkie wymienione choroby i problemy. Na koniec zirytowana pielęgniarka zapytała, czy swędzą ją zęby po to tylko, by sprawdzić, co pacjentka powie. Kobieta zmarszczyła na chwilę brwi. następnie przesunęła językiem wzdłuż przednich zębów i powiedziała: „Jeśli się nad tym zastanowić, to z pewnością tak!” Kobieta w podobny sposób przechodząca przekwitanie jest skłonna uważać, że wszystko jej dolega.

Gdy byłam młoda, matka mówiła mi, że przekwitanie pojawia się u kobiety około czterdziestego piątego roku życia. Ja już teraz dostrzegam u siebie niektóre z opisanych przez Pana objawów, ale mam dopiero trzydzieści siedem lat. Nie sądzi Pan, że oczywiście jestem za młoda na przekwitanie?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>