W jakim wieku u kobiety pojawia się przekitanie? Część 2

Wiek, w którym zaczyna się przekwitanie jest bardzo zróżnicowany. Przekwitanie może pojawić się w każdym momencie dorosłego życia – nawet w latach dwudziestych lub dopiero w pięćdziesiątych. Jak zaznaczyła pani matka, wczesne lata czterdzieste stanowią średni wiek rozpoczęcia przekwitania, ale poszczególne osoby znacznie różnią się między sobą.

Przechodzę teraz przekwitanie. Podane przez Pana wyjaśnienia przyczyn moich przykrych objawów są bardzo pomocne i naprawdę lepiej rozumiem siebie teraz. Ale chciałabym wiedzieć: „Czy to się kiedykolwiek skończy? Czy będę się kiedyś czuła tą samą osobą co dawniej?

Obecne przykre dolegliwości nie są stanem stałym, ale etapem podróży, przez który muszą przejść niektóre kobiety. Ale „to również przeminie”. Może trwać przez kilka lat, ale przeminie. Podobnie jak u mężczyzn przeżywających kryzys w środku życia, okres następujący po przekwitaniu może być jaśniejszy, szczęśliwszy, zdrowszy i bardziej ustabilizowany niż jakikolwiek inny okres w życiu. Często po przekwita- niu rozwija się bardziej zrównoważona osobowość i człowiek doświadcza większej energii. Nadchodzi lepszy dzień!

Nawiasem mówiąc, żeńska przedstawicielka człowieka jest jedyną osobniczką w królestwie zwierząt, która tak znacznie przeżywa okres swojej zdolności reprodukcyjnej (czy to zwiększa poczucie godności własnej?).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>