Szerzenie się przemocy w dzisiejszej Ameryce – kontynuacja

Ale moja złość niczego nie zmieni, fala przemocy i bezprawia będzie szła nadal z niesłabnącą siłą. Staliśmy się tak nieczuli na ludzkie cierpienie, że nawet najstraszliwsze wydarzenia przyjmujemy jako część naszej codziennej wieczornej „rozrywki” przed telewizorem.

Myślę, że już czas, by miliony przyzwoitych, przestrzegających prawo obywateli podniosły się jednym głosem przeciwko przemysłom czerpiącym korzyści z przemocy. Odważna kampania tego rodzaju została podjęta w 1977 roku przez Krajowe Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli, którzy skierowali swoje siły przeciwko sieciom telewizyjnym i towarzystwom popierającym szkodliwe programy. Oczywiście ten nacisk z boleśnym wołaniem o „fair play” ze strony zachłannych spekulantów mających kieszenie wypchane pieniędzmi zaplamionymi krwią. Jednakże niektóre organizacje obiecały nie finansować więcej programów telewizyjnych z dementami przemocy. Ta forma sankcji ekonomicznej jest najskuteczniejszym z dostępnych narzędzi mogących wpływać na nasz system wolnej konkurencji i powinniśmy się nim ostro posługiwać przeciw tym, którzy byliby gotowi zniszczyć nas od wewnątrz. Wystarczająco długo siedzieliśmy z założonymi rękami!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>