Sprawy finansowe a astrologia

Znam wielu ludzi, którzy podejmują decyzje w sprawach finansowych opierając się na astrologii. Nawet na ich przedsięwzięcia w interesach wpływ mają ich horoskopy. Czy mógłby Pan wyrazić swoją opinię na temat praktyk astrologicznych czy można je poprzeć jakimiś faktami naukowymi?

Spośród wszystkich trendów społecznych, jakie miały miejsce w ostatnich latach, żaden nie odsłania bardziej naszego ubóstwa duchowego aniżeli współczesne oddawanie się astrologii. Byłem zdumiony, że oddają się temu osobistości telewizyjne, politycy i miliony młodych Amerykanów. Nawet były prezydent Francji, Georges Pompidou, przyznał się podczas którejś konferencji prasowej, że przed podjęciem ważnych decyzji państwowych czy przed ważnymi przemówieniami konsultuje się ze swoim astrologiem.

Jakie to głupie, gdy pomyślę, że Adolf Hitler, Królowa Elżbieta, . Harry Truman, William Szekspir, Bing Crosby, Willy Mays, Ho Chi Minh, Golda Meir i ja powinniśmy mieć ze sobą wiele wspólnego, jako że wszyscy urodziliśmy się pod znakiem Byka! Jakież to głupie przypuszczać, że powodzenie naszych przedsięwzięć finansowych, nasze zdrowie, a nawet nasze życie płciowe jest z góry uwarunkowane pozycją gwiazd i planet w dniu naszych narodzin! A jednak w Stanach Zjednoczonych znajduje obecnie zatrudnienie ponad 10 000 astrologów służących we wszystkim, począwszy od transakcji finansowych aż do zgodności usposobień właściciela i jego psa.

Nie ma ani kawałeczka dowodu naukowego na poparcie prawdziwości tak nielogicznych i ateistycznych poglądów. Faktycznie to właśnie wszechwiedzący astrolog doradził Hitlerowi, aby napadł na Rosję, co było jego największym błędem! Mimo to miliony wierzących szukają rady w swoich horoskopach, aby otrzymać z nich życiową mądrość i prawdę.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>