Sprawdzian niedoboru estrogenu

Potrzeba długoletniego doświadczenia zanim zostanie rozstrzygnięty problem, czy każda kobieta wymaga leczenia. Mogą w tym pomóc lepsze testy. Obecnie wymaz z pochwy, ten sam test, który stosuje się w celu wykrycia raka. może być stosowany do oceny stopnia niedoboru estrogenu. Wymaz ujawnia zmiany w wewnętrznej wykładzinie pochwy spowodowane brakiem hormonu, a także pomaga określić właściwe dawkowanie estrogenu, gdy zmiany są pozytywne, jak hormon jest podawany. Wielu lekarzy uważa jednak, że potrzeby są doskonalsze i dokładniejsze testy i że wkrótce takie będą.

Jeśli chodzi o stan obecny, niewątpliwie większość lekarzy wolałaby nie stosować leczenia hormonalnego jako regułę, lecz w zależności od indywidualnych przypadków nie byłoby też rozsądne, gdyby kobiety same domagały się takiego leczenia hormonalnego jako regułę, lecz w zależności od indywidualnych przypadków nie byłoby też rozsądne, gdyby kobiety same domagały się takiego leczenia.

Naprawdę ważne jest to, że każda kobieta może obecnie liczyć na żywe zainteresowanie swojego lekarza, w każdym razie żywsze niż dawniej, tym, jak przechodzi ona przez stadium przekwitania i jak się potem czuje. Może liczyć na to, że lekarz będzie wrażliwy na jej potrzeby i że, jeśli to będzie konieczne, zastosuje, z coraz większą pewnością co do jego skuteczności i bezpieczeństwa, leczenie hormonalne, by uczynić ów „przełom życiowy” łatwiejszym do zniesienia i mniej przykrym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>