Sposoby postępowania neutralizujące ducha urazy

Jak można jednak usunąć silne uczucia negatywne nie ciskając ich prosto w twarz osobie, która nas obraziła – postępowanie, którego wyraźnie zabrania Pismo Święte? Czy 54 inne sposoby uwolnienia zdławionych emocji? Tak. Możemy zwierzyć się z naszych negatywnych uczuć jakiejś dojrzałej i rozumiejącej „osobie trzeciej”, która może nam służyć radą lub wskazówką. Możemy udać się do osoby, która zawiniła wobec nas i okazać jej miłość i przebaczenie. Możemy starać się rozumieć, że Bóg często dopuszcza w naszym życiu do najhardziej przygnębiających i denerwujących wydarzeń, po to by nauczyć nas cierpliwości i pomóc nam wzrastać. Możemy sobie uświadomić, że żadna obraza ze strony kogokolwiek nie może równać się z naszą własną winą wobec Boga, a jednak On nam przebaczył, czyż nie jesteśmy zobowiązani okazać to samo miłosierdzie innym?

To jedynie kilka postaw i sposobów postępowania neutralizujących ducha urazy. Mam bardzo nieszczęśliwą i przygnębioną sąsiadkę, która z nikim nie może się zgodzić. Pokłóciła się już, w tym czy innym czasie, ze w szystkimi ludźmi, jakich zna. Postanow iłam się z nią zaprzyjaźnić, o ile byłoby to po ludzku możliwe, dlatego zaczęłam jej okazywać życzliwość i uprzejmość. Sądziłam, że zbliżam się już do celu, dopóki któregoś dnia zapukała ona do moich drzwi i zaatakowała mnie słownie. Okazało się, że mylnie zrozumiała coś, co powiedziałam innej sąsiadce i przyszła do mojego domu, aby mi „odpowiedzieć”. Kobieta ta wypowiedziała wszelkie możliwe podłe rzeczy, jakie jej przyszły do głowy, nie wyłączając bardzo obraźliwych uwag na temat moich dzieci, męża i naszego domu. Zdenerwowałam się tą jej próbą zranienia mnie, podczas gdy ja próbowałam odnosić się do niej uprzejmie i zareagowałam złością. Stałyśmy w drzwiach frontowych kłócąc się ze sobą aż ona odeszła rozdrażniona. Jest mi teraz przykro z powodu tego konHiktu, ale nie wiem, czy dzisiaj potrafiłabym sobie lepiej z nim poradzić. Jaka powinna być wtedy moja reakcja?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>