Rok 1960 i oznajmienie światowych astrologów

Zostałem niedawno przedstawiony sławnemu aktorowi z Hollywood kiedy siedzieliśmy czekając na występ w programie telewizyjnym. Była ze mną moją żona, aby obserwować mój wywiad telewizyjny i aktor zrobił uwagę, że jest przystojna. Powiedział : „Założę się, że jest pani Strzelcem, pod tym znakiem rodzą się najładniejsze dziewczyny”. Byłem tak przerażony głupotą tego stwierdzenia, że czułem się w obowiązku przeciwstawić mu się. Starając się nie obrazić jego inteligencji (co nie było łatwe), zapytałem, czy podjął jakikolwiek wysiłek, aby udowodnić swoją hipotezę. Wskazałem jak proste byłoby na przykład sprawdzenie daty urodzenia wszystkich dziewcząt dopuszczonych w przyszłym roku do konkursu na Miss Ameryki czy Miss Świata. Szybko przekonałem się, że najlepszym sposobem zakończenia rozmowy z astrologiem jest wszczęcie dyskusji na temat dowodów naukowych.

W 1960 roku astrologowie światowi oznajmili, że tego roku będzie miała miejsce najgorsza od 25 000 lat kombinacja wpływów planetarnych. Siedem spośród dziewięciu planet miało się pojawić w jednej linii, co oznaczało złe wieści dla Matki Ziemi! Wróżbici indyjscy szaleli ze strachu, a amerykańscy obserwatorzy nieba przepowiadali wszystko, począwszy od zatopienia Kalifornii, a skończywszy na kataklizmie końca świata. Ale ten proroczy dzień przyszedł i minął, nie przynosząc oczywiście więcej nieszczęść niż każdy inny dzień. Astrologowie przeoczyli jeden podstawowy fakt – losem człowieka nie kierują płanety. Zarówno człowiek, jak i ciała niebieskie znajdują się pod niepodlegają- cym dyskusji panowaniu Wszechmogącego Boga!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>