Rodzicielstwo jako trudna i złożona sprawa

Bez wątpienia rodzicielstwo jest trudną i złożoną sprawą. Przypominam sobie kobietę mającą siedmioro dzieci, która wsiadła do autobusu w Los Angeles i usiadła za mną. Włosy miała w nieładzie, a czarne obwódki pod oczami wskazywały na stan skrajnego wyczerpania. Gdy przechodziła obok mnie, spytałem: ,,Czy te wszystkie dzieci należą do pani, czy też jest to wyjazd na piknik?” Spojrzała na mnie przymrużonymi oczami i odparła: „One wszystkie są moje i niech mi pan wierzy, nie jedziemy na piknik”.

Ta kobieta miała rację, Wypełnianie rodzicielskich obowiązków nie jest zajęciem dla mięczaków. Czy sugeruję więc. że młode pary małżeńskie powinny być bezdzietne? Oczywiście nie! Rodzina, która kocha dzieci i chce doświadczać emocji jakich dostarcza rodzicielstwo, nie powinna obawiać się tego wyzwania. Patrząc z perspektywy jako ojciec uważam, że jednym z najwspanialszych momentów w życiu była chwila, kiedy spojrzałem w oczy mojej nowo narodzonej córce, a w pięć lat później synowi. Co mogłoby być bardziej podniecające niż oglądanie tych delikatnych istot ludzkich, które zaczynają rozkwitać, rosnąć, uczyć się i kochać? 1 jaka nagroda może być bardziej cenna niż ta, kiedy dziecko wspina się na kolana ojca, obejmuje go rączkami i mówi: „Kocham cię, tatusiu!”.

Posiadanie dzieci jest kosztowne, ale one są godne tej ceny. A poza tym, wszystko co wartościowe nie przychodzi łatwo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>