Przerywanie ciąży na żądanie

W moim rozumieniu niektóre kobiety nie doznają przyjemności w akcie płciowym z powodu słabego umięśnienia w okolicy miednicy. Czy to prawda? Co robić, aby temu przeciwdziałać?

Nieżyjący dr Arnold Kegel, profesor położnictwa i ginekologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Południowej Kalifornii, zebrał znaczne dowody, aby pokazać, że reakcja płciowa ulega zahamowaniu u kobiet mających słaby mięsień łonowo-ogonowy. Proponował on proste ćwiczenia rozwijające ten miesień i otrzymał doskonałe wyniki u kobiet, które wcześniej nie przeżywały orgazmu. Są oczywiście także inne przyczyny dysfunkcji płciowej. Kobietom zainteresowanym zdobyciem wiadomości na temat przyczyn fizycznych proponuję przeczytanie książki Tima La Haye: The Act of Marriuge („Akt małżeński”).

Czy mógłby Pan wypowiedzieć się na temat przerywania ciąży na żądanie? Jak się Pan zapatruje na związane z tym zagadnieniem moralne, szczególnie z chrześcijańskiego punktu widzenia?

Rozwiązałem zagadnienie przerywania ciąży w punktu widzenia wszelkich korzyści i jestem obecnie absolutnie i jednoznacznie przeciwny „zabiegowi na życzenie” Wiele względów prowadziło do takiego stanowiska, nie wyłączając wpływu, jaki przerywanie ciąży ma na nasz pogląd na życie ludzkie. Warto na przykład zauważyć, że kobieta zamierzająca usunąć ciążę używa zwykle słowa „płód” gdy mówi o zamieszkującym w niej życiu. Ale jeśli zamierza urodzić dziecko oraz kochać jej i opiekować się nim, czule nazywa je „swoim dzidziusiem”. Potrzeba takiego rozróżnienia jest oczywista. Jeśli chcemy zabić człowieka bez poczucia winy, musimy go wcześniej pozbawić wartości i godności. Musimy mu nadać jakąś nazwę kliniczną zaprzeczając jego osobowej naturze. W naszym społeczeństwie osiągnięto to tak skutecznie, że w czasie pierwszych sześciu miesięcy ciąży można poświęcić nie narodzone dziecko bez poczucia czyjejkolwiek straty. Opinia publiczna byłaby bardziej oburzona, gdybyśmy wyniszczali małe pieski lub koty aniżeli w obliczu miliona zabiegów przerywania ciąży mających miejsce co roku w Ameryce. Psychiatra Thomas Szasz zastanawia się nad obojętnością z jaką zgodziliśmy się na tę śmierć, pisząc: „(przerywanie ciąży) powinno być tak samo dostępne jak, powiedzmy, operacja plastyczna nosa”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>