Przeciwdziałanie chorobom serca

Coraz wyraźniej widoczna jest rola estrogenu w leczeniu, jak też zapobieganiu chorobie wieńcowej. Lekarze podają ten hormon kobietom (jak i mężczyznom), którzy mieli już wcześniej pierwszy atak serca. Leczenie znacznie zmniejszyło występowanie kolejnych ataków oraz przedłużyło życie.

Obserwując przez dłuższy czas ponad 200 kobiet dr M. Edward Daris i jego koledzy z Uniwersytetu w Chicago badali zapobiegawczą wartość estrogenu. Zawiadamiają oni, że w porównaniu z innymi kobietami, kobiety przyjmujące hormon po przekwitaniu odznaczają się niższymi poziomami cholesterolu i innych tłuszczów we krwi oraz rzadsze są przypadki występowania u nich odbiegających od normy elektrokardiogramów, co wskazuje na chorobę serca. Innym zadowalającym odkryciem jest to, że u kobiet poddawanych leczeniu estrogenem przez dziesięć lub więcej lat rzadziej występuje wysokie ciśnienie krwi.

Czy można umknąć innych problemów? Lekarze dostrzegają wartość estrogenu, czasem nawet niezastąpioną jego wartość w leczeniu wielu innych dolegliwości kobiecych w czasie przekwitania lub po nim.

Hormon ten nie stanowi panaceum na piękną cerę i nie przywróci kwitnącej cery szesnastolatki, ale faktem jest, że leczenie estrogenem znacznie poprawia elastyczność i może likwidować wysuszenie skóry.

W przypadku vaginitis estrogen jest niezwykle skuteczny – często przywraca wnętrze pochwy do normalnego stanu już po miesiącu oraz odnawia kwasowość pochwy. Ustaje swędzenie i wydzielanie ropy. Może również minąć zapalenie pęcherza.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>