Prosty przepis na szczęśliwe i zdrowe życie

Mężczyznom potrzebny jest czas na to, by pomajsterkować w garażu, kobietom na uregulowanie brwi i inne różne kobiece zajęcia. Ale jak już pisałem, cały świat jak gdyby zmawia się przeciwko takim odświeżającym czynnościom. Nawet nasze wakacje nas niszczą.

Mogę podać prosty przepis na szczęśliwsze i zdrowsze życie, ale każda rodzina musi go zastosować indywidualnie. Musicie zdecydować się zmniejszyć tempo, nauczyć się z wdziękiem mówić „nie” musicie oprzeć się pokusie gonienia za wciąż nowymi przyjemnościami, zamiłowaniami. kontaktami towarzyskimi musicie bronić się z nieustępliwością zawodowej drużyny pikarskiej. W istocie należy zadać sobie trzy pytania w obliczu każdego nowego zajęcia: Czy jest ono warte naszego czasu? Z czego trzeba będzie zrezygnować, jeśli je przyjmiemy? Jaki wpływ wywrze na nasze życie rodzinne? Podejrzewam, że większość punktów naszego pracowitego dnia wypadłaby bardzo słabo w tym trzypunktowym teście.

Zauważyłem, że duchowe zniechęcenia i porażki zdarzają się o wiele częściej, kiedy jestem zmęczona niż wtedy, gdy jestem wypoczęta. Czy jest to typowe również dla innych?

Kiedy człowiek jest wyczerpany bywa atakowany przez myśli, które jak sądzi), dawno już pokonał. Pewien wspaniały trener piłkarski powiedział kiedyś swojej drużynie, dlaczego tak bardzo na nich naciska, by zachowali dobrą kondycję fizyczną. „Zmęczenie czyni nas wszystkich tchórzami” – powiedział. Miał całkowitą rację. W miarę uszczuplania się zasobów ludzkiej energii, znacznie zmniejsza się nasza zdolność do odrzucenia przygnębiających myśli i złych wrażeń.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>