Problem napięcia przedmiesięczkowego

Wybranie się na ryby nie jest oczywiście rozwiązaniem problemu comiesięcznych stresów fizjologicznych. Niesłychanie ważne jest to, by mężczyzna nauczył się przewidywać czas menstruacji swojej żony. rozpoznając zmiany emocjonalne, jakie będą mu prawdopodobnie towarzyszyły. Szczególnie ważna jest w tym okresie potrzeba czułości i łagodności, mimo że żona może być trudna do kochania przez trzy lub cztery dni. Mąż powinien również unikać dyskusji o sprawach finansowych czy poruszać inne niemiłe tematy, aż przeminie burza, powinien starać się utrzymać w domu jak największy spokój. Może nawet przemówić do żony słowami przytoczonymi w odpowiedzi na poprzednie pytanie.

Na zakończenie chciałbym zwrócić się wprost do mężów, poszerzając to, co powiedziałem wyżej. Ponieważ w problemie napięcia przedmens- truacyjnego decydującym czynnikiem jest stres, wszystko, cokolwiek możecie zrobić, aby zmniejszyć presję ze strony otoczenia z pewnością polepszy samopoczucie żony. Jeśli jesteście świadomi okresów, w których będzie ona odczuwała napięcie, powinniście ją odciążyć w obowiązkach domowych. Jedzenie poza domem może zmniejszyć obowiązek planowania i gotowania posiłków. Róbcie, co tylko możliwe, by zabrać dzieci, zwłaszcza te młodsze i hałaśliwe, sprzed jej oczu. Weźcie je na całe popołudnie do parku. Poczytajcie im czy zajmijcie je jakąś spokojną zabawą, dając matce jak najwięcej wolnego czasu na odpoczynek.

Ponieważ w tym czasie pragnienia seksualne żony są małe, nie żądajcie od niej częstego kontaktu fizycznego – lecz pozostańcie w stosunku do niej czuli, uspokajający i kochający. Pamiętajcie, że kobiety w okresie napięcia przedmenstruacyjnego często czują się „brzydkie”, dawajcie im więc do zrozumienia, że uważacie je za równie pociągające jak zawsze.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>