Pomoc męża w wychowywaniu dzieci

Trener McKay miał w istocie na myśli to, że uznaje i docenia talent piłkarski Johna, ale że jego wartość jako człowieka nie jest uzależniona od jego umiejętności gry w piłkę nożną. Toteż jego syn nie straciłby jego szacunku, gdyby następny sezon przyniósł porażki i rozczarowania. John znalazł bezpieczne miejsce w sercu swojego ojca. niezależnie od jego sukcesów. Chciałbym, żeby każde dziecko mogło powiedzieć to samo.

Ojcowie tradycyjnie nie angażują się w wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym. Co Pan sądzi na temat wagi ojcowskiego zaangażowania? Jest niezwykle ważne, aby ojcowie pomagali wychowywać dzieci i uczestniczyć w wypełnianiu funkcji rodzicielskich, kiedy tylko mogą. Dzieci potrzebują ojców i reagują na ich męską interwencję, ale żony również potrzebują zaangażowania swoich mężów. Jest tak szczególnie w przypadku gospodyń domowych, które przez cały dzień zmagają się z dziećmi i wieczorem odczuwają coś w rodzaju zmęczenia po bitwie. Mężowie oczywiście też się męczą, ale jeśli tylko odczuwają dość siły, by pomóc położyć swe tygrysiątka do łóżka, nie mogliby lepiej wpłynąć na atmosferę swoich domów. Szczególnie współczuję matkom, które w tym samym czasie wychowują jedno lub więcej małych dzieci, i niemowlę. Nie ma trudniejszego zadania na ziemi. Mężowie uznający ten fakt mogą pomóc żonom przez okazanie im zrozumienia, miłości i wsparcia w wykonywaniu tych ważnych obowiązków.

Dwoje naszych dzieci jest posłusznych mężowi, wystarczy jedno jego słowo lub nawet lekkie zmarszczenie czoła, gdy jesteśmy w większym towarzystwie. Ja natomiast muszę krzyczeć i grozić, by zwróciły uwagę na moje słowa. Dlaczego Pana zdaniem tak się dzieje?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>