Ogromne znaczenie wyglądu zewnętrznego

Dlaczego ludzie wydają się być bardziej świadomi swoich fizycznych wad i braków teraz niż w przeszłości? Skąd bierze się „epidemia” kompleksów, które Pan opisuje?

Sądzę, że to ogromne znaczenie wyglądu zewnętrznego jest produktem ubocznym rewolucji seksualnej jaka trwa wokół nas. Od połowy łat sześćdziesiątych nasze społeczeństwo zostało nadmiernie zerotyzowane, gdy tradycyjne standardy moralne zaczęły się załamywać, a wszelkie hamulce moralne przestały działać. Telewizja, radio, czasopisma, filmy, tablice ogłoszeń, literatura i odzież – wszystko odzwierciedla tę niezwykłą fascynację zmysłowością różnego rodzaju. Oczywiste więc, że gdy seks staje się lak istotny w społeczeństwie, jak to obserwujemy, atrakcyjność seksualna i urok danej osoby nabierają nowego znaczenia społecznego. Mówiąc po prostu -im bardziej w danej kulturze liczy się seks, tym więcej będzie wynagradzana uroda i karana brzydota.

Jestem przekonany, że większa zmysłowość w Ameryce lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych jest przyczyną częstszego występowania przypadków zaburzeń emocjonalnych wśród ludzi, którzy są intensywnie świadomi swej niezdolności do współzawodnictwa we flirciarskiej grze. Jeśli uroda reprezentuje niezbędną walutę (złotą monetę wartości), to ci ludzie są niezaprzeczalnie bankrutami. Smutne jest to. że najbardziej narażonymi na ciosy ofiarami tej niemądrej miary ludzkiej wartości są małe dzieci, które są zbyt młode, aby to zrozumieć, zbyt niedojrzałe, by czymś straty wyrównać i zbyt zdruzgotane, by stanąć do walki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>