Niezdolność do osiągnięcia akceptacji społecznej

Oczywiście niezdolność do osiągnięcia akceptacji społecznej nie jest tylko nieprzyjemnym uczuciem u młodzieży taki brak poczucia własnej wartości może zniszczyć chęć do życia. Trzeba nauczyć rodziców i nauczycieli rozpoznawania wczesnych symptomów rozpaczy w okresie wrażliwych, podatnych na wpływy lat wieku dziecięcego i, co ważniejsze, nauczyć ich, jak w tych sytuacjach postępować. .

Wiem, że dzieci potrafią być nienawistne i podłe, szczególnie wobec dziecka upośledzonego lub takiego, które jest „inne”. Jest to ogromnie destrukcyjne, gdy dziecko jest bardzo wrażliwe na wyśmianie. Czy zgodzi się Pan, że dorośli są odpowiedzialni za to, by interweniować, gdy dziecko jest atakowane przez kolegów?

Oczywiście, że się z tym zgadzam i świetnie zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństw, które pan opisuje. Sam je przeżyłem. Gdy miałem około 8 lat chodziłem regularnie do szkoły niedzielnej. Pewnego ranka wszedł do naszej klasy gość i usiadł. Nazywałsię Fred i jeszcze widzę jego twarz. Co ważniejsze, jeszcze widzę jego uszy. Były kształtu odwróconej litery C i bardzo odstające. Fascynował mnie kształt niezwykłych uszu Freda, ponieważ przypominały mi błotniki jeep’a (były to lata II wojny światowej). Nie zastanawiając się nad uczuciami Freda, pokazałem jego dziwne uszy kolegom, którzy wszyscy uważali, że „błotniki jeepa” to strasznie zabawna nazwa dla chłopca z wygiętymi uszami. Wydawało się, że Fred również myśli, że jest to zabawne i chichotał razem z nami. Nagle Fred przestał się śmiać. Skoczył na równe nogi, czerwony na twarzy (i uszach) i pobiegł do drzwi płacząc. Popędził do holu i uciekł z budynku. Fred nigdy nie wrócił do naszej klasy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>