Niewypały w pożyciu małżeńskim

Niewypały w pożyciu małżeńskim – owe chłodne sypialniane spotkania, po których oboje partnerzy czują się niezaspokojeni i sfrustrowani – przechodzą chcąc nie chcąc w regułę. Jeśli każdemu organizmowi nie towarzyszy specjalna romantyczna atmosfera przy świecach i muzyce, duszą i ciałem zaczyna targać lęk przed porażką. Każde rozczarowujące przeżycie będzie zapewne hamowało zdolność do rozluźnienia się i doznania przyjemności następnym razem, co z kolei stwarza podwójne napięcie przy wszystkich dalszych stosunkach. Łatwo zauważyć, w jaki sposób ta łańcuchowa reakcja lękowa może zabić resztki tego minimalnego pożądania, które było na początku. Później, kiedy już całkowicie zniknie pociąg do seksu, obojętny kochanek zostaje przygnieciony uczuciami winy. Kobieta nie znajdująca przyjemności we współżyciu płciowym uważa się zwykle za złą żonę obawia się, że nie będzie mogła „utrzymać” męża, który w biurze ma wiele okazji do flirtu. Doświadcza ona niewiarygodnego wprost poczucia winy z powodu swojej obojętności, co w rezultacie prowadzi do nieuniknionego obniżenia jej własnej godności.

Rozumiejąc to powinien pan jasno wiedzieć, co może pan zrobić jako jej mąż. by zmniejszyć jej lęk i odbudować wiarę w siebie. Powiedział Pan, że niezrozumienie odrębności płciowej może być powodem nieustannej frustracji i poczucia winy w małżeństwie. Czy mógłby Pan to szerzej wyjaśnić?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>