Niewypały w pożyciu małżeńskim – ciąg dalszy

Nawet gdy w grę wchodzi prawdziwa miłość, sposób reagowania kobiety podczas stosunku płciowego jest ściśle uzależniony od jej uczuć. Jeśli kobieta nie czuje w danym czasie, że mąż jest jej w jakiś sposób blisko, jeśli nie wierzy, że jest przez niego szanowana jako człowiek – może nie być zdolna do odczuwania przyjemności w stosunku płciowym. Mężczyzna, wprost przeciwnie, nawet gdy wróci z pracy do domu w złym nastroju, spędzi wieczór przykuty do biurka lub w garażu, obejrzy w milczeniu ostatnie wydanie dziennika, jest jeszcze w stanie po prostu wskoczyć do łóżka na krótką chwilę nocnego baraszkowania. Fakt. że oboje z żoną nie mieli przez cały wieczór ani jednego momentu czułości nie hamuje w istotny sposób jego pożądanią. Widok żony kładącej się do łóżka w obcisłej koszuli nocnej wystarcza, by go podniecić. Ale jego żona nie wzrusza się tak łatwo. Czekała na niego cały dzień, a gdy wreszcie przyszedł do domu i ledwie się z nią przywitał, poczuła się zawiedziona i odrzucona. Jego dalsza oziębłość i zaabsorbowanie samym sobą zamknęły na kłódkę jej pożądanie dlatego później wieczorem może ona już nie być w stanie zareagować na jego pragnienia.

Później o krok dalej: kobieta uprawiająca miłość w atmosferze pozbawionej romantyzmu i intymności czuje się jak prostytutka. Zamiast uczestniczenia we wzajemnej podniecającej wymianie między dwojgiem kochanków, czuje się ona przedmiotem użytkowania. Mąż w jakimś sensie wykorzysta! jej ciało dla zaspokojenia siebie. Dlatego może ona albo odmówić jego prośbie, albo poddać się mu z niechęcią i odrazą. Niemożność wytłumaczenia tej Frustracji jest moim zdaniem, ciągłym źródłem niepokoju u kobiet.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>