Niepewność w sotosowaniu nagród w wychowaniu dzieci

Czuję się niepewnie używając nagród, by wpłynąć na moje dzieci. Zbyt mi to przypomina przekupstwo. Chciałabym usłyszeć Pana zdanie na ten temat.

Wielu rodziców czuje tak jak pani i w odpowiedzi mogę tylko poradzić, aby nie używać tego sposobu, jeśli pani poglądy są przeciwne takiemu systemowi. Źle się jednak składa, że nasz najbardziej skuteczny środek dydaktyczny jest często odrzucany z powodu, który nazwałbym nieporozumieniem w terminologii. Całe nasze społeczeństwo opiera się na systemie wzmocnienia, a jednak nie chcemy tego systemu stosować tam. gdzie jest najbardziej potrzebny: wobec małych dzieci. Jako dorośli chodzimy do pracy codziennie i otrzymujemy wypłatę w piątek. W ten sposób nagradzane jest codzienne wczesne wstawanie z łóżka. Odważnym żołnierzom daje się medale biznesmani. którym się powiedzie mają płyty pamiątkowe odchodzący na emeryturę pracownicy dostają zegarki. Nagrody czynią odpowiedzialny wysiłek wart zachodu. Główną przyczyną ogromnego sukcesu kapitalizmu jest to, że praca i dyscyplina osobista są materialnie wynagradzane. Dużą słabością socjalizmu jest brak wzmocnienia dlaczego miałby człowiek walczyć, jeżeli nie może nic szczególnego uzyskać? Najbardziej nieprzyjemnym aspektem moich krótkich doświadczeń z wojska był brak wzmocnienia, nie mogłem dostać wyższego stopnia wojskowego przed upływem określonego czasu, bez względu na to jak bardzo bym pracował.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>