Nie można pozwolić na to by dziecko tobą manipulowało

Miałem pewne wątpliwości co do tego planu, ale bardzo chciałem zobaczyć dostojnego pana Walkera w jego najbardziej przyziemnym wcieleniu. Tak więc zaczęliśmy wraz z Earlem zmuszać jego biednego ojca do ganiania tam i z powrotem niczym jo-jo przez ponad godzinę. I tak jak to przewidzieliśmy, za każdym razem, gdy wracał do naszego pokoju stawał się coraz bardziej napięty i wrogi. Zacząłem się niepokoić i odwołałbym cały pokaz, gdyby nie to. że Earl przeszedł już przez to wszystko wcześniej. Przez cały czas zapewniał mnie, że to już długo nie potrwa.

Wreszcie około północy zgasła cierpliwość pana Walkera. Wpadł jak piorun do naszego pokoju, a przy każdym jego kroku trząsł się cały dom. Rzucił się na łóżku Earla młócąc chłopca, który był bezpiecznie zagrzebany pod trzema lub czterema warstwami kołdry i z jego ust popłynął potok słów. które rzadko docierały do moich delikatych uszu. Byłem wstrząśnięty, ale Earl doznawał zachwytu.

Jeszcze wtedy, gdy ojciec okładał ciosami przykrycie Earla wykrzykując swoje sprosności, ten podniósł się i zawołał do mnie: „I co, słyszałeś? A nie mówiłem ci? Powiedziałem, że on to powie!” To cud, że pan Walker nie zabił w tym momencie swojego syna.

Leżałem bezsennie tej nocy myśląc o tym zdarzeniu i postanowiłem, że nigdy nie pozwolę, gdy będę dorosły, aby moje dziecko w ten sposób mną manipulowało. Czyż nie widać jasno, jak ważne są środki dyscyplinarne dla wyrobienia w dziecku szacunku do rodziców? Gdy taki nieznośny szkrab jest w stanie świadomie zmienić swoich potężnych rodziców w trzęsący się i wijący kłębek nerwów, to znaczy, że coś zaczyna być nie w porządku w ich relacji. Traci się coś bardzo cennego.

W dziecku rozwija się postawa pogardy, która z pewnością wybuchnie z nową siłą w burzliwym okresie dojrzewania. Napraw’dę szczerze pragnąłbym, aby każdy dorosły zrozumiał tę prostą właściwość ludzkiej natury.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>