Nadmierna opiekuńczość ze strony rodziców

Czy jest możliwe nadmiernie kochać dziecko? Nie, jeśli miłość jest całkowicie dojrzała i bezwarunkowa. Jednakże nie wszystko co jest nazywane miłością jest zdrowe dla dziecka. Niektórzy Amerykanie są obecnie przesadnie ukierunkowani na dziecko wielu rodziców zainwestowało wszystkie swoje nadzieje, marzenia, pragnienia i ambicje w dzieci. Punktem kulminacyjnym tej filozofii jest nadmierna ochrona młodego pokolenia. Miałem do czynienia z pewną rezentuzjazmowaną matką, która stwierdziła, że jej dzieci były jedynym źródłem jej satysfakcji, W czasie długich wakacji spędzała większość czasu siedząc w oknie frontowego pokoju i przyglądając się swoim trzem dziewczynkom w czasie zabawy. Obawiała się, że mogłyby się skaleczyć lub potrzebować jej pomocy lub że mogłyby wyjechać na rowerkach na ulicę. Ignorowała inne zajęcia domowe, mimo narzekań męża. Nie miała czasu, by sprzątnąć dom, czy przygotować posiłki straż przy frontowym oknie była jej jedynym zajęciem. Cierpiała ogromnie z powodu znanych i nieznanych niebezpieczeństw, które mogły zagrażać jej ukochanemu potomstwu.

Choroby wieku dziecęcego i nagłe niebezpieczeństwo są zawsze trudne do zniesienia dla kochających rodziców, ale najmniejsze zagrożenie wywołuje trwogę nie do zniesienia dla przewrażliwionych pod względem opieki mamusi i tatusia. Nie tylko oni cierpią, często ofiarą jest również ich dziecko.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>