Mężczyźni i kobiety różnią się w każdej komórce swego ciała

Kobiety natomiast są znacznie bardziej wybredne w swoich zainteresowaniach seksualnych. Rzadziej podniecają się one widokiem przystojnego czarodzieja lub fotografią obficie owłosionego modela: ich pragnienie skupia się raczej na konkretnej osobie, którą podziwiają lub szanują. Kobieta ulega wrażeniu romantycznej aury otaczającej jej mężczyznę, działa na nią mocno jego charakter i osobowość. Oddaje się ona mężczyźnie, który pociąga ją zarówno emocjonalnie jak fizycznie. Oczywiście istnieją wyjątki od tych charakterystycznych pragnień, lecz faktem pozostaje to, że dla mężczyzn seks jest zjawiskiem bardziej fizycznym, dla kobiet zaś stanowi on głębokie przeżycie emocjonalne.

Omówił Pan różnice fizyczne między płciami związane z rozmnażaniem. Czy mógłby Pan wymienić inne cechy łizyczne mężczyzn i kobiet?

Dr Paul Popenou, byty założyciel Amerykańskiego Instytutu Badań Realacji w Rodzinie w Los Angeles napisał krótki artykuł na ten temat. Zobaczmy, jak odpowiada on na pytanie: „Czy kobiety są naprawdę inne?

Mężczyźni i kobiety różnią się w każdej komórce swego ciała. Ta różnica w układzie chromosomów jest podstawową przyczyną stania się odpowiednio mężczyzną lub kobietą.

– 2. Być może z powodu tej różnicy w chromosomach kobieta cechuje się większą żywotnością organizmu. W USA żyje ona przeciętnie o trzy, cztery lata dłużej niż mężczyzna.

– 3. Picie różnią się między sobą w dziedzinie podstawowej przemiany materii – przemiana materii jest zwykle niższa u kobiet niż u mężczyzn.

– 4. Różnią się konstrukcją szkieletu – kobieta ma krótszą głowę, szerszą twarz, mniej wystający podbródek, krótsze nogi i dłuższy tułów. Pierwszy palec u ręki kobiety jest zazwyczaj dłuższy niż trzeci, u mężczyzn zaś odwrotnie. Zęby chłopców są bardziej trwałe niż dziewcząt.

– 5. Kobieta ma większy żołądek, nerki, wątrobę i wyrostek robaczkowy, natomiast mniejsze płuca.

– 6. W dziedzinie funkcji, kobieta posiada kilka bardzo ważnych, których zupełnie nie ma mężczyzna: menstruacja, ciąża, karmienie piersią. Wszystkie one mają wpływ na zachowanie i uczucia. Ma ona więcej różnych hormonów niż mężczyzna. Ten sam gruczoł zachowuje się inaczej u obydwu płci. Tak więc tarczyca kobiety jest większa i bardziej aktywna powiększa się w okresie ciąży, a także w czasie menstruacji czyni ją bardziej podatną na strumę. bardziej odporną na przeziębienia, jest związana z gładkością skóry, stosunkowo mało owłosionym ciałem oraz cienką warstwą podskórnego tłuszczu, a więc wpływa na istotne elementy pojęcia uroku osobistego. Przyczyniasię ona również do braku równowagi emocjonalnej – kobieta łatwiej śmieje się i płacze.

– 7. Krew kobiety zawiera więcej wody {o 20′, mniej ciałek czerwonych). Jako że dostarczają one tlen do komórek organizmu, kobieta łatwiej się męczy, jest bardziej skłonna do omdlenia. Żywotność jej organizmu jest więc sprawą wybitnie długodystansową. Gdy podczas wojny dzień roboczy został wydłużony w brytyjskich fabrykach z dziesięciu do dwunastu godzin, liczba wypadków wśród kobiet wzrosła o 150’/,, wśród mężczyzn wcale.

– 8. Pod względem brutalnej siły mężczyźni przewyższają kobiety o

– 9. Serce kobiety bije szybciej (80 w porównaniu z 72 u mężczyzny) ciśnienie krwi (o dziesięć punktów niższe niż u mężczyzny) zmienia się z minuty na minutę ale kobieta ma znacznie mniejszą skłonność do wysokiego ciśnienia – przynajmniej do okresu przekwitania.

– 10. Jej zdolność oddychania jest niższa w stosunku 7:10.

– 11. Lepiej niż mężczyzna znosi ona wysoką temperaturę w mniejszym stopniu zwalnia się przemiana materii. I

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>