Kontrolowanie współżycia płciowego

Muszę ci też jednak powiedzieć, że Bóg chce, abyśmy kontrolowali to nasze pragnienie współżycia płciowego. Wiele razy powtarza nam w Piśmie Świętym, że powinniśmy zachować nasze ciało dla osoby, którą ostatecznie poślubimy i że jest rzeczą złą, jeśli zaspokajamy nasze pragnienie seksu z jakimś chłopcem czy dziewczyną, zanim staniemy się małżeństwem. Po prostu nie ma żadnego innego sposobu interpretacji przekazu biblijnego. Niektórzy spośród twoich kolegów będą ci może mówili, że jest inaczej. Być może usłyszysz od Jacka, Susie, Paula czy Jane o tym, jak odkrywali nawzajem swoje ciała. Będą ci mówić, jakie to było wspaniale i będą starali się skłonić ciebie do zrobienia tego samego.

Pozwól, że ujmę to bardziej osobiście. Jest bardzo prawdopodobne, że zanim osiągniesz dwudziesty rok życia będziesz miał okazję do nawiązania współżycia płciowego. Prędzej czy później taka okazja ci się nadarzy. Będąc z osobą płci przeciwnej zauważysz, że nie będzie ona miała nic przeciwko zdobywaniu z tobą takiego doświadczenia. Zanim to nastąpi, musisz zdecydować się. jak postąpisz w takiej chwili, kiedy ona nadejdzie. Przypuszczalnie nie będziesz miał czasu na zastanawianie się gdy taki moment nagle przyjdzie. Chciałbym cię bardzo mocno zachęcić, abyś już teraz postanowił zachować swoje ciało dla tej osoby, która będzie ostatecznie twoim współmałżonkiem. Jeśli nie będziesz miał kontroli nad swoimi pragnieniami w tej dziedzinie, później możesz tego żałować.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>