Konflikt małżeński część 3

Nie jest to oczywiście dobry sposobna zdobycie uwagi George’a. To tak jakby waliła go Pani młotkiem po głowie i rzadko można w ten sposób osiągnąć coś więcej niż warknięcie, gdy wreszcie podniesie się on z podłogi. Zamiast tego powinna Pani poszukać okazji pouczenia swego męża w momentach waszej wzajemnej bliskości i zrozumienia. Pouczenie takie wymaga odpowiedniego czasu, tła i sposobu, aby przyniosło pożądany skutek.

– 1. Czas. Proszę wybrać moment, kiedy mąż jest zazwyczaj bardziej rozmowny i przyjemny może taka okazja nadarzy się zaraz po wieczornym posiłku, lub w nocy, gdy zgaśnie światło, lub o świeżym poranku. Najgorszy czas w ciągu dnia to pierwsza godzina po jego powrocie z pracy a jednak jest to zwykle czas kłótni. Proszę nie rozpoczynać tej trudnej rozmowy bez uprzedniego uważnego przemyślenia jej i wdaściwego zaplanowania z wykorzystaniem wszelkich okoliczności sprzyjających.

– 2. Th. idealnym rozwiązaniem jest poproszenie męża, by zabrał gdzieś Panią na noc lub na weekend, wybranie się razem na przyjemną wycieczkę. Jeśli będzie się wahał z powodu pieniędzy, proszę zaoszczędzić potrzebną sumę z funduszy przeznaczonych na prowadzenie domu. Jeśli wycieczka okaże się niemożliwa, kolejnym najlepszym wyjściem jest uzyskanie opieki do dzieci i wybranie się razem na obiad lub kolację. Jeśli to również nie wchodzi w grę, proszę wówczas wybrać odpowiedni czas w domu. kiedy dzieci będą zajęte, a telefon wyłączony. Ogólnie biorąc jednak, im dalej uda się Pani zabrać męża od domu, z jego troskami, problemami i stressami, tym większa będzie szansa nawiązania prawdziwej komunikacji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>