Klucz do zrowia psychicznego

Teraz kolej na ważny krok. Kluczem do zdrowia psychicznego jest umiejętność zaakceptowania tego, czego się nie da zmienić. Po zrobieniu tego, co było w twojej mocy, aby zaradzić swoim problemom uważam, że powinnaś wziąć kartkę, na której zostały spisane najbardziej bolesne sprawy i spalić ją z pewnym prywatnym ceremoniałem przed Bogiem. Jeszcze raz powierz Mu swoje życie – swoje mocne i słabe strony, rzeczy dobre i złe – prosząc Go, by wziął to wszystko i pobłogosławił. Bóg przecież stworzył z niczego cały wszechświat i może On uczynić coś pięknego z twojego życia.

Ja również jestem nastolatkiem i mam wielkie trudności z nawiązywaniem przyjaźni. Czy mógłby pan pomóc nauczyć się, jak wpływać na ludzi i sprawić, aby mnie lubili?

„Najlepszym sposobem na to, aby mieć przyjaciela jest być dobrym przyjacielem dla innych”. To bardzo stare przysłowie, ale wciąż jeszcze prawdziwe. Pozwól, że dam ci teraz małą wskazówkę, która pomoże ci nawiązać kontakt z ludźmi w każdym wieku. Większość ludzi doznaje uczuć niższości i zwątpienia w siebie, tak jak już to opisałem. I jeśli to zrozumiesz i będziesz o tym pamiętał, pomoże ci to poznać tajemnicę powodzenia towarzyskiego. Nigdy nie rób z innych głupców i nie wyśmiewaj się z nich. Daj im do zrozumienia, że ich szanujesz i akceptujesz i że ci na nich zależy. Zdobądź się na świadomy wysiłek, aby być wrażliwym na ich uczucia i chronić ich reputację. Myślę, że szybko odkryjesz, iż wielu będzie ci odpłacać tym samym.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>