Jaki rodzaj dyscypliny jest właściwy dla sześciomiesięcznego synka?

Dla dziecka w wieku poniżej 7 miesięcy nie jest potrzebna żadna bezpośrednia dyscyplina, bez względu na okoliczności i zachowanie. Wielu rodziców nie jest tego zdania i karci dzieci za wykręcanie się przy przewijaniu lub płacz w nocy. To poważny błąd. Dziecko nie potrałi zrozumieć swojej „niegrzeczności” i związanej z tym kary. W tym wieku potrzebuje ono miłości, a co najważniejsze, kojącego głosu ludzkiego. Powinno być karmione gdy jest głodne, trzymane w czystości, cieple i sucho. Jest bardzo prawdopodobne, że podstawy emocjonalnego i lizycznego rozwoju (zdrowia) rodzą się w ciągu sześciu pierwszych miesięcy życia, które powinny cechować bezpieczeństwo, uczucie i ciepło.

Mam bardzo grymaśnc ośmiomiesięczne dziecko, które plącze, gdy tylko je kładę. Pediatra mówi, że jest zdrowe i że płacze, gdyż chce abym je trzymała cały czas. Daję mu dużo uczucia, ałe nie mogę przez cały dzień trzymać dziecka na kolanach. Jak mogę doprowadzić do tego, by było trochę mniej kapryśne?

Płacz jest dla niemowlęcia formą porozumiewania się. Z płaczu dowiadujemy się o jego głodzie, zmęczeniu, niewygodzie lub potrzebie przewijania. Tak więc, jest ważne, aby przysłuchiwać się tym wezwaniom o pomoc i właściwie je interpretować. Z drugiej strony, pani pediatra ma rację. Istnieje możliwość rozkapryszenia dziecka, kiedy przybiega się do niego przy każdym, najsłabszym jego westchnieniu lub zakwileniu. Niemowlęta potrafią nauczyć się manipulowania rodzicami, ponieważ mają tendencję do powtarzania każdego zachowania, które sprawia im przyjemność.

Aby tego uniknąć trzeba stworzyć równowagę pomiędzy poświęcaniem uwagi na spełnianie jego potrzeb a czynieniem z niego małego dyktatora. Nie należy obawiać się dłuższego płaczu dziecka (jak uczą. to dobre dla płuc), ale należy zwrócić uwagę na ton głosu. Większość matek uczy się z czasem rozpoznawać znaczenie płaczu dziecka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>