Gospodyni domowa

Jako gospodyni domowa nie mogę pogodzić się z faktem, że rola żony i matki nie jest już dzisiaj szanowana tak, jak to było za czasów mojej matki. Jakie czynniki spowodowały tę zmianę postaw we współczesnym świecie?

Zmiana tożsamości kobiety w jej roli płciowej stała się głównym zadaniem dla tych, którzy pragną zrewolucjonizować relację między kobietami a mężczyznami. Ruchowi kobiet oraz środkom przekazu w znacznej mierze udało się zmienić sposób, w jaki kobiety „widzą” siebie w rodzinie i w społeczeństwie. W trakcie tych przemian zdyskredytowano i wyszydzono wszystkie elementy tradycyjnego pojęcia kobiecości, zwłaszcza obowiązki związane z prowadzeniem domu i macierzyństwem. W rezultacie, w ciągu zaledwie jednej dekady, termin gospodyni domowa stał się politowania godnym symbolem eksploatacji, ucisku i – proszę wybaczyć – głupoty, przynajmniej z punktu widzenia radykalnych feministek. Podtrzymywanie tego szerzącego się braku szacunku dla kobiet, które poświęciły swoje życie dla dobra własnych rodzin byłoby największym błędem, jaki możemy popełnić.

Wspomniał Pan o roli środków przekazu w tej zmieniającej się koncepcji kobiecości. Czy chce Pan przez to powiedzieć, że sieć telewizyjna oraz producenci filmów rozmyślnie dążą do zniszczenia czy zmiany tradycyjnej roli kobiety?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>