Dzieci, któ manipulują swoimi rodzicami

Wracając do tematu, istotne jest, aby pani zrozumiała, że adoptowane dziewczynki nauczyły się nieodpowiedzialnego zachowania. Dzieci uczą się śmiać, bawić, biegać i skakać uczą się również jęczeć, terroryzować, dąsać, wałczyć, miewać napady złego humoru lub być narwanym. Wzmocnienie jest uniwersalnym nauczycielem. Dziecko powtarza to zachowanie, co do którego ma przekonanie, że będzie skuteczne. Miody człowiek może współpracować i być pomocny w rozwiązaniu problemu, ponieważ podoba mu się skutek jaki jego zachowanie wywiera na rodzicach, inne może się dąsać i marudzić z tego samego powodu. Kiedy rodzice rozpoznają cechy charakteru, które nie podobają im się u dzieci, powinni zabrać się do wpojenia im lepszych cech, starając się, b> dobrym zachowaniem dziecko osiągało pożądany skutek, a przy niewłaściwym ponosiło klęskę.

Wspominał Pan o dzieciach, które manipulują swoimi matkami i ojcami. Z drugiej strony – czy rodzice nie manipulują dzieckiem, używając nagród i kar?

Nie więcej niż dyrektor fabryki manipuluje pracownikami wymagając, by przybywali do pracy o 9,00 rano. Nie więcej niż policjant manipuluje zbyt prędko jadącym kierowcą, dając mu mandat. Nie więcej niż towarzystwo ubezpieczeniowe manipuluje tym samym kierowcą zwiększając mu kwotę składki za nieprzestrzeganie przepisów. Słowo „manipulacja” zakłada ponure i samolubne motywy. Wolę termin „przewodnictwo”, które jest dla dobra każdego, nawet jeśli pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>