Dyscyplina wobec niemowląt i małych dzieci część 2

Wyrażanie woli, obojętnie czy uległej, czy upartej jest jedną z cech, jakimi dzieci różnią się od siebie już po urodzeniu. Jakież to z naszej strony nierozsądne, gdy myślimy inaczej. Jeżeli Bóg sprawił, że każdy płatek śniegu jest inny, dlaczego miałby spowodować, żeby dzieci były podobne do siebie jak fabryczne modele Forda?

Każdy z nas jest znany Stwórcy, jako inna istota ludzka na Ziemi. Jeżeli dzieci różnią się od siebie temperamentem w momencie urodzenia, to czy rozsądny jest wniosek, że niektóre dzieci są trudniejsze do opieki niż inne?

Są dzieci łatwe i trudne! Wydaje się, że niektóre dzieci starają się zdemolować dom, w którym żyją śpią grzecznie w ciągu dnia. a następnie protestują całą noc. Mają kolki i brudzą ubrania (zwykle w drodze do kościoła). Zamiast przytulić się w ramionach, sztywnieją i starają się z nich wydostać. Wtedy zmęczona matka może sobie o 3 rano postawić pytanie: „Czy takie ma być moje życie?’’. Parę dni temu pytała: „Czy ono przeżyje?”, a teraz pyta „Czy ja przeżyję?”.

Wierzcie mi, oba pokolenia prawdopodobnie wrócą do normy, a ten męczący początek stanie się jedynie mglistym wspomnieniem krótkiego okresu w życiu rodziców. Z tego pełnego żądań małego tyrana wyrośnie kochana ludzka istota, która będzie miała swoje specjalne miejsce w sercu Stwórcy. Do wyczerpanej i zmordowanej młodej matki mówię: „Trzymaj się mocno! Wykonujesz najważniejszą pracę na świecie!”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>