Dr Fitzhugh Dodson i jego książka

My rodzice, moglibyśmy odpowiadać pozytywnie na wszystkie te pytania, ale prawie automatycznie wybraliśmy odpowiedź „nie”. Dlaczego? Ponieważ nie poświęciliśmy czasu na zastanowienie się nad konsekwencjami ponieważ jakieś działanie mogłoby kosztować nas wysiłek ponieważ w pytaniu kryło się niebezpieczeństwo ponieważ nasze dzieci proszą o tysiące rzeczy i jest dla nas wygodniej po prostu odmówić.

Ponieważ każde dziecko musi zapoznać się z odmową w przypadku niektórych ekstrawaganckich próśb. Istnieje także potrzeba tego, aby rodzice rozważali każdą prośbę merytorycznie. Tak wiele jest w życiu sytuacji kiedy koniecznie trzeba użyć słowa „nie”, że gdy tylko możemy, powinniśmy mówić „tak”.

Dr Fitzhugh Dodson rozszerzył tę myśl w swojej książce pt. Rozmowa z ojcem mówiąc, że twoje dziecko „potrzebuje czasu spędzonego z tobą, kiedy nic od niego nie żądasz, czasu, kiedy obydwoje cieszycie się sobą”. Zgadzam się z tym całkowicie!

Dzieci w naszym sąsiedztwie są nieznośne w obcowaniu ze sobą i nie szanują dorosłych. To mnie niepokoi, ale nie wiem jak postąpić z tą sprawą. Uważam, że nie ma prawa do stosowania dyscypliny w stosunku do dzieci sąsiadów. Jak mam postąpić?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>