Dobson i jego zdanie – kontynuacja

Na przykład zaproponował on, że w sytuacji takiej rodzic może powiedzieć: „Bardzo się obawiam tego co robisz i chcę przedstawić ci mój punkt widzenia. Później usunę się na bok i pozwolę ci podjąć samodzielną decyzję. Oto sprawy, z którymi nie mogę się pogodzić, a które przewiduję (itd.)… Będę się za ciebie modlić, gdy będziesz szukał woli Boga w tej ważnej sprawie”. Najbardziej istotną sprawą, stwierdził Dobson, jest postawienie w sposób jasny, że decyzja zależy od potomka, a nie od rodziców.

Jakie są konwekwencje nieprawidłowego postępowania w takiej sytuacji? „Nie rozwiązane konflikty z późniejszego okresu dojrzewania w jakiś sposób kontynuowane są w wieku dorosłym”, odpowiedział Dobson. Ostatnie badania korespondencji wskazują, że 89z 2600 wypowiadających się uważało, że cierpią z powodu długotrwałych napiętych stosunków’ z własnymi rodzicami. 447′,, narzekało szczególnie, że rodzice nigdy nie dali im wolności i nie przyznali statusu osoby dorosłej.

Dobson dodał, że listy, które towarzyszyły wypowiedziom ankietowym opisywały nieprawdopodobne historie o 23-letniej dziewczynie, która regularnie dostawała klapsy za złe zachowanie i innych osobach w średnim wieku, które cały czas nie czuły, że są akceptowane i szanowane przez rodziców. „Wyraźnie widać”, powiedział, „że proces wypuszczania na wolność jest bardzo trudny dla większości rodziców”.

Co może zrobić matka lub ojciec, jeśli potomek zacznie postępować grzecznie w sposób otwarty, naruszając wszelkie zasady wyznawane przez rodziców? 1 jak powinien reagować, gdy na przykład, dorosłe dzieci zapominają o więzach rodzinnych i przyłączają się do nowopowstałych grup religijnych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>