Czy lanie powinno boleć?

Czy lanie powinno boleć? Tak, bo w innym przypadku nie będzie przynosiło efektu. Uderzenie w pupę przez trzy warstwy wilgotnych pieluszek po prostu „nie przekazuje żadnej pilnej informacji”. Jednakże młode dziecko czuje mocno nawet mały ból nie potrzeba oczywiście chłostać go lub bić batem. Dwa lub trzy piekące uderzenia w nogi lub pupę są zwykle wystarczające dla podkreślenia zasady: ..Musisz mnie słuchać”. I wreszcie ważne jest danie lania natychmiast po przewinieniu lub wcale. Pamięć malucha nie jest wystarczająco rozwinięta, aby można było pozwolić sobie nawet na dziesięciominutowe opóźnienie w wykonaniu sprawiedliwej kary. Następnie, po całym wydarzeniu, gdy obeschną Izy, dziecko może chcieć być przytulone i uspokojone przez matkę lub ojca. Stanowczo pozwólcie mu przyjść. Obejmijcie je zapewniającymi bezpieczeństwo, kochającymi ramionami. Ukołyszcie je delikatnie. Powiedzcie mu, jak bardzo je kochacie i dlaczego musi „słuchać mamusi”. Ten moment może być najważniejszy w ciągu całego dnia. Dla chrześcijańskiej rodziny jest bardzo ważne, aby w tym momencie pomodlić się, przyznając wobec Boga, że wszyscy grzeszymy i że nikt nie jest doskonały. Błogosławione przebaczenie jest wspaniałym przeżyciem, nawet dla bardzo małego dziecka.

Jak długo, według Pana, można pozwolić dziecku płakać po tym, jak zostanie ukarane lub dostanie lanie’.’ Czy jest jakaś granica płaczu?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>