Czy kobiety i mężczyźni jednakowo odczuwają potrzebę seksu?

Kobiety i mężczyźni istotnie różnią się od siebie w sposobach manifestowania pragnień seksualnych. Ostatnie badania wydają się4 wskazywać na mniej więcej jednakową intensywność przyjemności i podniecenia w momencie orgazmu u kobiet oraz wytrysku u mężczyzn, mimo że droga do owego punktu szczytowego jest odmienna. Większość mężczyzn podnieca się szybciej niż kobiety. Mogą oni dojść do punktu końcowego zanim ich partnerki zdołają zapomnieć o wieczornym posiłku i o tym w co ubrać dzieci następnego dnia rano. Mądry mężczyzna umie rozpoznać tę kobiecą powolność, i poprowadzić swą żonę w odpowiednim dla niej tempie.

Jest jednak jeszcze druga strona medalu. Kobiety również powinny rozumieć, w jaki sposób potrzeby ich mężów różnią się od ich własnych. Gdy reakcja seksualna zostaje u mężczyzny zablokowana, doświadcza on narastającego napięcia fizjologicznego, które domaga się uwolnienia. Dwa pęcherzyki nasienne (małe torebki zawierające nasienie) wypełniają się stopniowo po brzegu gdy zostanie osiągnięty poziom maksymalny, wpływy hormonalne uczulają mężczyznę na wszelkie bodźce seksualne. O ile z chwilą zaspokojenia swego pragnienia nie przejawia on większego zainteresowania osobą partnerki, o tyle w stanie niezaspokojenia może go podniecać samo przebywanie w jej obecności. Żona może mieć trudności w zrozumieniu pragnienia seksualnego męża w owym aspekcie narastania, gdyż jej własne potrzeby są zazwyczaj mniej gwałtowne i naglące. Dlatego powinna ona pamiętać o tym, iż jego pragnienie podyktowane jest określonymi siłami biochemicznymi działającymi w jego organizmie i jeśli go kocha, będzie dążyła do tego. by zaspokoić te potrzeby w sposób tak głęboki i tak regularnie jak tylko możliwe. Nie zaprzeczam, że kobiety mają określone potrzeby seksualne, które domagają się zaspokojenia staram się raczej jedynie wyjaśnić, dlaczego abstynencja jest zwykle trudniejsza do zniesienia dla mężczyzn.

Czy kobiety i mężczyźni jednakowo odczuwają potrzebę seksu? Część 2

Czy mógłby Fan bardziej szczegółowo opisać różnice w pragnieniach i preferencjach seksualnych u kobiet i mężczyzn? Ponieważ w lipcu wychodzę za mąż, chciałabym wiedzieć, w jaki sposób potrzeby mego przyszłego męża będą się różniły od moich własnych. Czy mógłby Pan streścić zasadnicze różnice?

Mądrze Pani robi zadając to pytanie, ponieważ niezrozumienie odmiennych preferencji mężczyzn i kobiet często stanowi niewyczerpane źródło frustracji i poczucia winy w małżeństwie.

Po pierwsze, mężczyźni podniecają się przede wszystkim pod wpływem bodźców wzrokowych. Podnieca ich widok kobiecej nagości lub uchwycona spojrzeniem, żle skrywana pólnagość. Kobiety natomiast są o wiele mniej podatne na podniety wzrokowe. Atrakcyjne męskie ciała wzbudzają rzecz jasna ich zainteresowanie, ale nie powodują włączenia się fizjologicznego mechanizmu seksualnego kobiety są wrażliwe przede wszystkim nie na zmysł wzroku, lecz na zmysł dotyku. Tak oto dochodzimy do pierwszego źródła niezgody w małżeńskiej sypialni on chce ją widzieć rozebraną w oświetlonym pokoju, ona chce, aby ją pieścił w ciemności.

Po drugie, i o wiele ważniejsze, mężczyźni nie dbają zbytnio o to, jakiego rodzaju osoba zamieszkuje interesujące ciało. Mężczyzna może przechodzić ulicą i podniecić się widokiem skąpo odzianej dziewczyny, która zamigotała mu przed oczami, mimo że nie wie on nic na temat jej osobowości, wartości czy zdolności umysłowych. Pociąga go samo jej ciało. Podobnie może on się w równym stopniu podniecić oglądając fotografię nieznajomej nagiej modelki co w spotkaniu twarzą w twarz z ukochaną osobą. Krótko mówiąc, u mężczyzny czysto biologiczna moc pożądania seksualnego skupia się w dużym stopniu na fizycznym aspekcie atrakcyjnej kobiety, Stąd też jest pewna słuszność w uskarżaniu się kobiet, iż są używane przez mężczyzn jako przedmiot seksu, To tłumaczy również, dlaczego prostytucja szerzy się głównie wśród kobiet oraz dlaczego rzadko słyszy się o tym, by kobieta „zgwałciła” mężczyznę. To wyjaśnia, dlaczego sala pełna bezzębnych starców doznaje ogromnej satysfakcji oglądając rozbierającą się do naga tancerkę kabaretową. Jest to odbiciem faktu, iż źródłem męskiego poczucia godności własnej jest raczej ambicja „zdobycia” kobiety niż stanie się obiektem jej romantycznej miłości. Nie są to zbyt pochlebiające cechy seksualizmu męskiego, ale są one dobrze udokumentowane w literaturze zawodowej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>