Czternastolatek i okres buntu – dalszy ciąg

Następnie, w odpowiednim momencie podczas śniadania proszę mu przekazać parę spraw (lub ich adaptację). Brianie, chciałbym z tobą dziś porozmawiać na temat zmian, jakie zachodzą w tobie i w naszym domu. Obydwaj wiemy, że tych kilka ubiegłych tygodni nie było niczym przyjemnym. Przez większość tego czasu byłeś zagniewany, nieposłuszny i niegrzeczny. Twoja matka i ja również nic najlepiej zachowaliśmy się. Staliśmy się drażliwi i mówiliśmy rzeczy, których później żałowaliśmy. To nie jest to, czego Bóg chce od nas jako rodziców i od ciebie jako syna. Musi być jakieś bardziej twórcze rozwiązanie naszych problemów. Po to tu jesteśmy.

Na początku. Brianie. chcę. żebyś zrozumiał, co się dzieje. Wszedłeś w nowy okres życia znany jako dojrzewanie. Jest to końcowa faza dzieciństwa i często trwa ona kilka lat. Mogą one być burzliwe i trudne. Prawie każdy człowiek na ziemi musi przejść przez te ciężkie lata. gdy zaczyna być nastolatkiem i na ciebie właśnie teraz przyszła kolej. Wiele problemów, które dzisiaj napotykasz było do przewidzenia od dnia twoich urodzin, po prostu dlatego, że dorastanie nigdy nie było rzeczą łatwą. Dzisiaj dzieci są poddawane nawet silniejszym presjom niż wtedy, gdy my byliśmy młodzi. Mówię to. żebyś wiedział, że cię rozumiemy i kochamy tak samo jak zawsze, mimo że kilka ostatnich miesięcy w naszym domu to był trudny czas.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>