Co to takiego wilgotne sny?

Wielu chłopców ma tak zwane „wilgotne sny” lub to co lekarze nazywają wytryskami nocnymi. Chodzi tu o płyn, który czasem wytryska z członka chłopca w nocy. Ten płyn to nasienie, które zawiera miliony tak maleńkich komórek, że nie można ich nawet zobaczyć gołym okiem. Jedna z tych komórek mogłaby stać się dzieckiem, gdyby została wprowadzona do wnętrza kobiety i połączona z jej jajeczkiem (utworzyłaby się wtedy zygota, o której już wspominaliśmy). Nasienie to zostaje uwolnione w nocy podczas marzenia sennego: wówczas chłopiec znajduje następnego ranka plamę na swojej piżamie i zaczyna się martwić, tym co się dzieje. Ale jest to rzecz zupełnie normalna. Przydarza się to prawie wszystkim chłopcom i nic ma żadnego powodu do zmartwienia. Wytrysk nocny jest to po prostu sposób, w jaki ciało chłopca pozbywa się dodatkowego płynu nasiennego, który się nagromadził.

Czy jest coś jeszcze, co powinienem wiedzieć o dorastaniu, a o co nie zapytałem? Tylko to, że wiciu młodych ludzi niepotrzebnie niepokoi się w tym okresie o swoje ciało. Nurtują ich różnego rodzaju pytania.

– 1. Czy wszystkie te zmiany rzeczywiście powinny mieć miejsce?

– 2. Czy dzieje się ze mną coś niedobrego?

– 3. Czy jestem chory lub nienormalny?

– 4. Czy będę się różnił od pozostałych ludzi?

– 5. Czy ten ból w piersiach oznacza, że mam raka? (Pamiętaj, wspominałem, że w okresie dojrzewania czasem bolą piersi).

– 6. Czy będę zdolny do współżycia płciowego, czy też będzie ze mną coś nie w porządku?

– 7. Czy chłopcy będą się ze mnie śmiali? Czy dziewczęta mnie odrzucą? (Bardzo powszechne jest myślenie, że nie będzie się pociągającym w oczach płci przeciwnej i że nikt nas nic zechce, gdyż nie jesteśmy tak ładni lub przystojni jakbyśmy pragnęli).

– 8. Czy Bóg ześle na mnie karę za myśli związane z seksem. (Uprzedziłem, że w ciągu tych łat będziesz przypuszczalnie często myślał o płci przeciwnej gdy tak będzie, możesz się czuć winny z powodu nasuwających ci się myśli)?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>