Co powinno być najważniejsze w hierarchii wartości ojca?

Uważam, że jego najważniejszym obowiązkiem jest uświadomienie dzieciom prawdziwego znaczenia chrześcijaństwa. Można porównać tę misję do sztafety, w której biorą udział trzej zawodnicy. Najpierw pański ojciec okrąża bieżnię trzymając pałeczkę – ewangelię Jezusa Chrystusa. W odpowiednim momencie przekazuje pałeczkę panu i pan rozpoczyna swój bieg dookoła boiska. Wreszcie przychodzi czas, kiedy musi pan bezpiecznie umieścić pałeczkę w rękach swoich dzieci. Ale jak może zaświadczyć każdy trener biegaczy, szta fety wygrywa się lub przegrywa przy przekazywaniu pałeczki. Jest to moment krytyczny, w którym wszystko można utracić przez niezdarny ruch lub niedokładne obliczenie. Jeśli biegacz mocno ściska pałeczkę w dłoni, rzadko zdarza się, aby wypadła mu na bieżnię. Ewentualne niepowodzenie może się zdarzyć tylko przy wymianie pałeczki.

Zgodnie z wartościami chrześcijańskimi, którymi kieruję się w życiu, moim najważniejszym celem życiowym jest, aby pałeczka – Ewangelia, znalazła się bezpiecznie w rękach moich dzieci. Oczywiście chciałbym ją również przekazać tak wielu innym rękom jak to możliwe, jednakże moim obowiązkiem numer jeden jest ewangelizacja moich własnych dzieci. Mam nadzieję, że miliony innych ojców zgadzają się z takim pojmowaniem swojej ostatecznej odpowiedzialności.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>