Bezwiedne moczenie się

Czy może Pan zaproponować jakąś radę w przypadku wystąpienia nawrotu nocnego moczenia się u sześcioletniego chłopca?

Bezwiedne moczenie się może wywołać przygnębienie u starszego dziecka. Mądrą rzeczą jest pomóc mu w pokonaniu tego problemu jak najprędzej.

Moczenie się występuje zwykle jako rezultat bardzo głębokiego snu, podczas którego trudne, a nawet niemożliwe jest kontrolowanie przez dziecko własnych odruchów. Jego umysł nie odpowiada na sygnał działania odruchowego, który zazwyczaj budzi dziecko mające lżejszy sen. Na szczęście tę czynność odruchową można wytrenować lub stworzyć takie warunku, aby budzenie następowało u głęboko śpiącego dziecka.

Ja i moja żona jesteśmy w obecnym okresie naszego życia bardzo zajęci. Mnie praca odrywa z domu na kilka dni w tygodniu, a żona z powodzeniem pracuje jako agent nieruchomości. Szczerze mówiąc, nie jesteśmy w stanie spędzać wicie czasu z naszą trójką dzieci, ale gdy jesteśmy razem, poświęcamy im wiele uwagi. Chcielibyśmy mieć więcej czasu na sprawy rodzinne, ale pocieszamy się tym, że nie jest najważniejsze ile czasu przeznaczamy dla dzieci, a raczej jak go wykorzystujemy. Czy zgodziłby się Pan z tym stwierdzeniem?

W obiegowych opiniach jest zawsze ziarno prawdy, tak jest i w tym przypadku. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nie ma pożytku z przebywania z dziećmi siedem dni w tygodniu, jeżeli jesteśmy wobec nich zagniewani, zirytowani, agresywni i kapryśni. Ale w innych przypadkach, porównywanie jakości z ilością traci sens. Mówiąc krótko, taka dychotomia nie jest tolerowana w żadnym obszarze naszego życia. Dlaczego więc stosujemy ją tylko wobec dzieci.’ Pozwólcie mi to zilustrować na przykładzie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>