5 najważniejszych zadań opieki rodzicielskiej część 2

Chodzi mi o to, że miłość wymaga wolności. Jest to prawdą nie tylko w relacjach między zwierzętami i człowiekiem, lecz również we wszystkich układach między ludźmi. Na przykład, najszybszy sposób, by zniszczyć romantyczną miłość między mężem i żoną, to umieszczenie przez jedną stronę stalowej klatki wokół drugiej. Widziałem setki kobiet próbujących bezskutecznie wymagać miłości i wierności od mężów. To nie daje wyników. Proszę wrócić myślami do okresu umawiania się na randki przed małżeństwem. Czy przypominają sobie państwo, że romantyczne układy często urywały się, gdy jeden partner zaczynał martwić się o utratę drugiego, telefonując sześć lub osiem razy dziennie i chowając się za drzwiami, by zobaczyć, kto współzawodniczył w absorbowaniu uwagi ukochanego? Ten typ zachowania zniszczy doskonałą nawet miłość w kilka dni. Powtarzam, miłość wymaga wolności.

Z jakiego innego powodu dał nam Bóg wolny wybór służenia Mu lub odrzucenia Jego towarzystwa? Dlaczego dal On Adamowi i Ewie wybór zjedzenia zakazanego owocu w Raju, zamiast wymóc ich posłuszeństwo? Dlaczego nie uczynił On po prostu mężczyzn i kobiet swoimi sługami, mającymi za zadanie czczenie Go? Odpowiedź możemy znaleźć w istocie miłości. Bóg dał nam wolny wybór, ponieważ nie ma znaczenia miłość, która nie ma wyboru. Dopiero wtedy, gdy przyjdziemy do Niego, ponieważ bardzo pragniemy Jego towarzystwa i kontaktu z Nim, stosunek ten ma jakąś wartość. Czy nie takie znaczenie ma tekst Prz 8, 17, gdzie mówi On: „Tych kocham, którzy mnie kochają znajdzie mnie ten, kto mnie szuka”. Jest to rodzaj miłości, który może wynikać tylko z wolności. Nie może być wymagana, wymuszona, nie można jej zażądać czy zaprogramować wbrew naszej woli. Może być tylko rezultatem wolnego wyboru, który jest poważany nawet przez Wszechmocnego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>